Karlskoga RK 2013-03-10
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2013-03-10 kl. 19:00
Klass 4 - Dressyr Lätt B:3
Klass 3 - Dressyr Lätt B:2
Klass 2 - Dressyr Lätt B:3
Klass 1 - Dressyr Lätt A:3 2013

Klass 4 - Dressyr Lätt B:3
12 anmälda, 11 startande, 3 placerade
Tävlingsledare: Emma Westin
Domare C: Charles Jonsson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Emilia OlssonPeach Girl P 21821866,061
 Karlskoga RTP. Garonne Marco - Beach Boy1 
2Linda ÅsbergCasino 21721765,758
 Karlskoga RKCarte d'Or - Lemon2 
3Marina FallgrenSorro 21621665,455
 Kumla RidklubbSorba - Parant3 
 
4Sofie LiljestrandCT Glen Coe 21321364,545
 Dyltabruks RFOkänd4 
5Erika RasmussonGuy Sandrino 21221264,242
 Dyltabruks RFSandreo - Rex5 
6Ellen GiöbelBallantines 21021063,636
 Mariestads RKSaigon (ex Swingo) - Ambassadeur6 
7Madeleine JohanssonChicago-N 20920963,333
 Valåsens RS466 Christ xx - 5021 Thurin (SF)7 
8Amanda LodesjöHotlips Å 20720762,727
 Kumla RidklubbBlue Hors Hotline - Rubinstein I8 
8Christine NilssonFernando LM 20720762,727
 Karlskoga RKFlorencio I - Amiral8 
10Karin ElofssonLexington 17017051,515
 Laxå RidklubbAmiral - Asterix10 
11Sara KvickCarpe Diem 16516550,000
 Valåsens RSCorlensky G - Lyphaizia xx11 
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt B:2
25 anmälda, 25 startande, 7 placerade
Tävlingsledare: Therese Wennberg
Domare C: Ola Johnsson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Marina FallgrenSorro 200,5200,566,833
 Kumla RidklubbSorba - Parant1 
2Madeleine JohanssonChicago-N 20020066,667
 Valåsens RS466 Christ xx - 5021 Thurin (SF)2 
3Amanda LodesjöHotlips Å 198,5198,566,167
 Kumla RidklubbBlue Hors Hotline - Rubinstein I3 
4Sofie JohanssonHumle 19619665,333
 Örebro FKFriendship - Electro4 
4Ebba ReinholdssonDonatello 19619665,333
 Karlskoga RKDon Amaretto - Lear4 
6Elin Ek TakeDelicious 19319364,333
 Karlstads RKDionysos - Bernstein6 
7Malin KrookVena Xcalibur 19119163,667
 Dyltabruks RFDiestro7 
 
8Peggy PetterssonMontana 190,5190,563,500
 Björklidens RSUttini - Parant8 
9Angelica AdolfssonRock Hour 182,5182,560,833
 RS GrumsBlue Hors Rush Hour - Danone9 
10Jonna LindstedtWhitelou 18218260,667
 Karlskoga RKTroon - Lotus Pool10 
11Evelina ErikssonKaylie 180,5180,560,167
 Karlskoga RKOkänd11 
12Sanna TGewertHeidi Klum Gudesjö 18018060,000
 SRS HammaröSaint Amour - Dammen12 
13Jennifer SöderlingEmbla 17717759,000
 Karlskoga RTOkänd - Okänd13 
14Jessica JakobssonAlca Star 17617658,667
 Örebro RyttarteamPale Amber - Ideal du Gazeau14 
14Erika QvistDiora 17617658,667
 Christinehamns RKDionysos - Paradiesvogel14 
16Elin KlockareHarley Hooligan 167,5167,555,833
 Örebro FKCarnaby Patrick Hooligan - Myrens Wilbur16 
17Erika QvistLiquer Q 16716755,667
 Christinehamns RKSilvano - Diaghlyphard xx17 
18Karin WestinNorthern Daylight 15915953,000
 Karlskoga RKDiaghlyphard xx - Longleat xx18 
19Lena MartinssonPeanuts 155,5155,551,833
 Hjo HSKPanasso - Kaliber19 
20Minna ManninenCambiasso 149,5149,549,833
 Karlskoga RKOklund - Reve D'Elle (SF)20 
21Louise LövqvistCorey´s First Lady 14914949,667
 Örebro RyttarteamCorrado Jr - Lancetto21 
22Agnes MolanderPrimula 13713745,667
 GlanshammarsRFavorit - Marino22 
23Lisa GullbergGhazalia 13313344,333
 Karlskoga RKLauriston - Alessandro23 
24Karin StridSanibonani 130,5130,543,500
 Christinehamns HPKStar Regent xx - Wanderer24 
25Johanna ÖsterlingWikita C 12912943,000
 Kumla RidklubbDiamond Hit - Amaretto I25 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:3
11 anmälda, 11 startande, 3 placerade
Tävlingsledare: Therese Wennberg
Domare C: Ola Johnsson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Malin KrookVena Xcalibur 22422467,879
 Dyltabruks RFDiestro1 
2Peggy PetterssonMontana 21321364,545
 Björklidens RSUttini - Parant2 
3Inger SvenssonFargo 209,5209,563,485
 Örebro RyttarteamOkänd - Okänd3 
 
4Elin Ek TakeDelicious 201,5201,561,061
 Karlstads RKDionysos - Bernstein4 
5Lena MartinssonPeanuts 198,5198,560,152
 Hjo HSKPanasso - Kaliber5 
6Evelina ErikssonKaylie 190,5190,557,727
 Karlskoga RKOkänd6 
7Barbro SartzAdonis 17717753,636
 Örebro FKElcaro - Zirkoon7 
8Johanna ÖsterlingWikita C 171,5171,551,970
 Kumla RidklubbDiamond Hit - Amaretto I8 
9Elin KlockareHarley Hooligan 16716750,606
 Örebro FKCarnaby Patrick Hooligan - Myrens Wilbur9 
10Isabelle BjörkholmAga Panthus 164,5164,549,848
 Örebro FKQuite Easy - Stanford10 
10Agnes MolanderPrimula 164,5164,549,848
 GlanshammarsRFavorit - Marino10 
 
till toppen

Klass 1 - Dressyr Lätt A:3 2013
16 anmälda, 15 startande, 4 placerade
Tävlingsledare: Emma Westin
Domare C: Charles Jonsson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Anki CarlssonDora 23723767,714
 RS GrumsDon Primero - Wittinger1 
2Lisa JohanssonToffi 22522564,286
 Dyltabruks RFCome Back II - May Sherif2 
3Sofie LiljestrandCT Glen Coe 22422464,000
 Dyltabruks RFOkänd3 
4Sara KvarfordhPromise 22222263,429
 RS GrumsSandakan - Pontus4 
 
5Emilia OlssonPeach Girl P 21921962,571
 Karlskoga RTP. Garonne Marco - Beach Boy5 
6Amanda MardalNew Date 21721762,000
 Björklidens RSNew Balance - Royal Conductor xx6 
7Erika RasmussonGuy Sandrino 21521561,429
 Dyltabruks RFSandreo - Rex7 
8Emilia TörnqvistZorento 21221260,571
 Kumla RidklubbConcetto - Flemmingh8 
9Linda ÅsbergCasino 21021060,000
 Karlskoga RKCarte d'Or - Lemon9 
10Christine NilssonFernando LM 20420458,286
 Karlskoga RKFlorencio I - Amiral10 
11Caroline HolmerSake 19819856,571
 Björklidens RSSantana - Gauguin de Lully11 
12Carina ErikssonZatellit 19719756,286
 Baståsens RKCasa Grande - Bold Irish xx12 
13Therese WennbergPica 19519555,714
 Karlskoga RKEpson - Hertigen13 
14Ellen GiöbelBallantines 19419455,429
 Mariestads RKSaigon (ex Swingo) - Ambassadeur14 
15Rose-Marie GustavssonEL Lotus 18618653,143
 Alkvetterns RSOkänd15 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport