Karlskoga RK 2013-04-21
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2013-04-21 kl. 16:53
Klass 4 - Dressyr Medelsvår C:2
Klass 3 - Dressyr Medelsvår C:1
Klass 2 - Dressyr Medelsvår B:4
Klass 1 - Dressyr FEI Mästerskapsprogram Msv B (J)

Klass 4 - Dressyr Medelsvår C:2
15 anmälda, 13 startande, 4 placerade
Tävlingsledare: Emma Westin
Domare C: Ola Johnsson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Kati OjalaAlixan Z 30430467,556
 Strömsholms RSFAhorn - Furioso II1 
2Wilma JeppsonCayman Air 29829866,222
 Örebro RyttarteamCayetano L - Piquet2 
3Frida BorgströmAkatcio De L. 29629665,778
 Örebro FKAkatschi - Caprimond3 
4Petra WallClassic Win Win 29429465,333
 Örebro FKCharon - Walldorf4 
 
5Camilla BlombergRiedel MB 29029064,444
 Strömsholms RSFRobin Z - Landlord5 
5Ida PerssonEster 29029064,444
 Gagnefs RKCorrado WL (SWB) - Stove Friend xx5 
7Jonna RunnälvHeisselager Rosť 288,5288,564,111
 Örebro RyttarteamRobin - Mago xx7 
8Ellinore ThorGonzalo 27827861,778
 Djurgårdens RKGuinness - Kennedy Road xx8 
9Hannah SmithDon Diesel 26926959,778
 Roslagens R&KKDon Charly - Master (SWB)9 
10Josephine EkwallProvence 26726759,333
 Lejondals RFDe la Gardie - Regazzoni10 
11Pia HvittfeldtWillem Frieda T 26526558,889
 RS GrumsWorldly - Al Capone11 
12ElseMarie ÖhrlingCasamira 24424454,222
 Kumla RidklubbAkribori - Goldlöwe12 
13Victoria ErikssonDaventino 225,5225,550,111
 Strömsholms RSFDavinci - Magini13 
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Medelsvår C:1
15 anmälda, 14 startande, 4 placerade
Premier
Tävlingsledare: Emma Westin
Domare C: Ola Johnsson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Ida PerssonEster400,00 kr312,5312,566,489
 Gagnefs RKCorrado WL (SWB) - Stove Friend xx1 
2Wilma JeppsonCayman Air300,00 kr30730765,319
 Örebro RyttarteamCayetano L - Piquet2 
3Susanne GustavssonBolivia200,00 kr30630665,106
 Dyltabruks RFBocelli (SWB) - Ciceron3 
4Petra WallClassic Win Win200,00 kr30330364,468
 Örebro FKCharon - Walldorf4 
 
5Carin BrosäterVolfram 301,5301,564,149
 Strömsholms RSFWarsteiner - Maraton5 
6Camilla BlombergRiedel MB 29829863,404
 Strömsholms RSFRobin Z - Landlord6 
7Jonna RunnälvHeisselager Rosť 29629662,979
 Örebro RyttarteamRobin - Mago xx7 
8Ellinore ThorGonzalo 28928961,489
 Djurgårdens RKGuinness - Kennedy Road xx8 
9Frida BorgströmAkatcio De L. 28728761,064
 Örebro FKAkatschi - Caprimond9 
10ElseMarie ÖhrlingCasamira 269,5269,557,340
 Kumla RidklubbAkribori - Goldlöwe10 
11Linda ÅsbergCasino 267,5267,556,915
 Karlskoga RKCarte d'Or - Lemon11 
12Hannah SmithDon Diesel 26426456,170
 Roslagens R&KKDon Charly - Master (SWB)12 
13Josephine EkwallProvence 25825854,894
 Lejondals RFDe la Gardie - Regazzoni13 
14Amanda ArvidssonAvec 25525554,255
 Ramsbergs RKAdept - Um Said xx14 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Medelsvår B:4
14 anmälda, 14 startande, 4 placerade
Premier
Tävlingsledare: Therese Wennberg
Domare C: Christina Strand
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Emma AndreeEdelbert500,00 kr31731768,913
 Sörmons RKElectro - Rex1 
2Susanna EngdahlFribergAm-Ex400,00 kr30830866,957
 Hammarö RFSilvano - Amiral2 
3Josephine EkwallBechamel300,00 kr302,5302,565,761
 Lejondals RFBellini - Pascal3 
4Lisa NilssonEscamillo250,00 kr300,5300,565,326
 Hagfors-UddeholmAllegretto - Flamingo4 
 
5Emma AnderssonMinardi (1) 29929965,000
 Sörmons RKFlorencio I - D-Day5 
6Camilla CarlssonPikachu (47) 297,5297,564,674
 Karlskoga RTCasir Ask - Levantos II6 
7Anna AneheimNogger 29529564,130
 Karlskoga RKNobel - Cavalotti7 
8Susanne GustavssonBolivia 29329363,696
 Dyltabruks RFBocelli (SWB) - Ciceron8 
9Linda AronsonNautilus 28728762,391
 Kungsörs RKLe Mistral - Highlight9 
10Isabelle EngströmBronco 283,5283,561,630
 Equality RidersOkänd10 
11Helene ClaessonRiccoshette 28128161,087
 Örebro FKRiccione - Romadour II11 
12Kati OjalaAlixan Z 280,5280,560,978
 Strömsholms RSFAhorn - Furioso II12 
13Nina BergströmElton 28028060,870
 RS GrumsMagini (SWB) - Amiral13 
14Agnes BenktanderHudson 27427459,565
 Örebro FKChapman - Brabant14 
 
till toppen

Klass 1 - Dressyr FEI Mästerskapsprogram Msv B (J)
3 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Premier
Tävlingsledare: Therese Wennberg
Domare C: Christina Strand
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Josephine EkwallBechamel500,00 kr237,5237,562,500
 Lejondals RFBellini - Pascal1 
 
2Isabelle EngströmBronco 23623662,105
 Equality RidersOkänd2 
3Nina BengtssonCasino  0 
 Lejondals RFCarte d'Or - Lemon  
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport