Karlskoga RK 2013-09-28
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2013-09-30 kl. 13:27
Klass 4 - Dressyr Medelsvår C:1
Klass 3 - Dressyr Medelsvår C:2
Klass 2 - Dressyr Medelsvår B:4
Klass 1 - Dressyr Medelsvår B:5

Klass 4 - Dressyr Medelsvår C:1
7 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Premier
Överdomare: Margareta Tellander
Tävlingsledare: Therese Wennberg
Domare C: Agneta Nylander
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Amanda LodesjöHotlips Å400,00 kr30830865,532
 Kumla RidklubbBlue Hors Hotline - Rubinstein I1 
2Per Törnkvist SundströmEstrellado Ek300,00 kr30130164,043
 Lockenkils RF RFMagini (SWB) - Bonaparte2 
 
3Linda ÅsbergCasino 292,5292,562,234
 Karlskoga RKCarte d'Or - Lemon3 
4Mia VedlundSabéne 27927959,362
 Lockenkils RF RFDe Niro - Prince Thatch xx4 
5Helén KarlssonElviz 273,5273,558,191
 RK GullhovRobin Z - Figaro5 
6Victoria ErikssonDaventino 26926957,234
 Strömsholms RSFDavinci - Magini6 
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Medelsvår C:2
9 anmälda, 8 startande, 2 placerade
Premier
Överdomare: Margareta Tellander
Tävlingsledare: Therese Wennberg
Domare H: Ulf Wilken
Domare C: Johan Ekenberg
Domare M: Agneta Nylander
 
PlatsRyttareHästPremieHCMTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Mia VedlundSabéne400,00 kr30130829290166,741
 Lockenkils RF RFDe Niro - Prince Thatch xx112 
2Amanda LodesjöHotlips Å300,00 kr293,5303294,589166,000
 Kumla RidklubbBlue Hors Hotline - Rubinstein I221 
 
3Madeleine JohanssonThe Look 273,5292280,584662,667
 Valåsens RSNobel - Forever634 
4Anki AlmlöfDelilah 286,5286273845,562,630
 Gyttorps RKDe La Gardie - Legat366 
5Per Törnkvist SundströmEstrellado Ek 281283276,5840,562,259
 Lockenkils RF RFMagini (SWB) - Bonaparte475 
6Sofhie HagenLands Edward 264287,5283,583561,852
 Strömsholms RSFLandlord - Ivigtut753 
7Victoria ErikssonDaventino 276288270,5834,561,815
 Strömsholms RSFDavinci - Magini547 
8Therese WennbergPica 25526626478558,148
 Karlskoga RKEpson - Hertigen888 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Medelsvår B:4
12 anmälda, 11 startande, 3 placerade
Premier
Överdomare: Margareta Tellander
Tävlingsledare: Therese Wennberg
Domare H: Ulf Wilken
Domare C: Johan Ekenberg
Domare M: Agneta Nylander
 
PlatsRyttareHästPremieHCMTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Emelie AldenfalkWinton500,00 kr331,53503331014,573,514
 Kumla RidklubbWarsteiner - Donnerfly111 
2Camilla NyblomEarly Trick400,00 kr31732630594868,696
 Strömsholms RSFCome Back II - Karlsdal222 
3Emma WestinMecenat V300,00 kr304,5297302903,565,471
 Karlskoga RKChirac - Brabant353 
 
4Anette HolmMardoc 297,5295,529288564,130
 Strömsholms RSFDr Doolittle - Maraton465 
5Kati OjalaAlixan Z 271,5300292,586462,609
 Strömsholms RSFAhorn - Furioso II734 
6Amanda EngströmMarimba Ballet xx 277299,5278,585561,957
 Gyttorps RKMalvernico - Roman Warrior547 
7Camilla NyblomSilense Pleace EG 270,5290,5288,5849,561,558
 Strömsholms RSF 876 
8Emma LundbergIncitatus 275288,5277,584160,942
 Össjö HSBayron - Iran688 
9Sofhie HagenLands Edward 264,5279,527581959,348
 Strömsholms RSFLandlord - Ivigtut999 
10Madeleine JohanssonThe Look 253268,5270791,557,355
 Valåsens RSNobel - Forever101010 
11Maria StormDon Welt 0000 
 Kumla RidklubbDon Frederico - Weltruhm    
 
till toppen

Klass 1 - Dressyr Medelsvår B:5
2 anmälda, 0 startande
Överdomare: Margareta Tellander
Tävlingsledare: Therese Wennberg
Domare C: Johan Ekenberg
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport